Pracownicy

Właściciel szkoły

 

Krystyna Majak

Prezes


Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, magister pedagogiki; założycielka Prywatnej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 i Prywatnego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi
nr 2; Prezes "Edukacja" Sp. z o.o., 28-letnie doświadczenie na stanowisku dyrektora.
W 2017 roku wyróżniona tytułem „Honoris Gratia" przyznanym przez prezydenta Krakowa jaka osoba zasłużona dla miasta. Jej pasją są podróże, muzyka i gotowanie.

Dyrektorzy

 

Barbara Prokop

dyrektor


Absolwentka teorii muzyki Akademii Muzycznej w Krakowie oraz magister filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim,
a także studiów podyplomowych
z coachingu. Nauczyciel mianowany
z 10-letnim doświadczeniem w pracy.

Sławomir Barszcz

dyrektor


Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale filozoficzno-historycznym. Ukończył Studium Nauczycielskie ze specjalnością nauczanie początkowe oraz podyplomowe studia z Administracji Publicznej. Nauczyciel mianowany
z 27-letnim doświadczeniem jako nauczyciel i 23-letnim jako dyrektor szkoły.

Magdalena Czajkowska

wicedyrektor


Doktor nauk biologicznych, nauczyciel mianowany. Ukończyła studia magisterskie na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, kierunek biologia z nauczaniem przyrody i wychowaniem zdrowotnym. Egzaminator maturalny OKE z biologii. Koordynator projektów edukacyjnych i unijnych. Wychowawca klasy 6a.

Nauczyciele

Aleksandrowicz Rafał

psycholog


Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktorant wydziału Pedagogicznego Akademii Ignatianum w Krakowie, psycholog, terapeuta w nurcie behawioralnym jako psychofizjologicznym, nauczyciel dyplomowany, wykładowca akademicki. Swoje pasje naukowe i zawodowe spełnia zmieniając oblicze edukacji przywracając szkołę dzieciom. Ukończył szkolenia psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim oraz Centrum Terapii Behawioralno-Poznawczej CBT w Warszawie.

Ambrożkiewicz Jacek

edukacja dla bezpieczeństwa


Barbara Barszcz

biologia, chemia


Absolwentka Wydziału Biologii
i Nauk o Ziemi UJ oraz filologii angielskiej UMCS w Lublinie,
a także studiów podyplomowych
z przygotowania do życia w rodzinie oraz przyrody. Posiada uprawnienia do nauki biologii na poziomie matury międzynarodowej (IB) i chemii. Nauczyciel dyplomowany. Autorka książek dla dzieci.

Małgorzata Bzowska

plastyka


Absolwentka kierunku Plastyka na Uniwersytecie Pedagogicznym oraz studiów podyplomowych Zarządzanie oświatą. Nauczycielka plastyki w krakowskich szkołach. Autorka wielu znanych logo, współautorka kampanii reklamowej dużej firmy. Nauczyciel dyplomowany.

Mirosław Batko

wychowanie fizyczne


Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku nauczycielskim. Instruktor koszykówki, organizator i kierownik wycieczek szkolnych i górskich,
a także zagranicznych obozów letnich. Nauczyciel dyplomowany.

Magdalena Fojcik

psycholog, etyka


Absolwentka filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Posiada wykształcenie pedagogiczne oraz kilkunastoletnie doświadczenie w realizacji warsztatów rozwijających kompetencje psychospołeczne. Udziela wsparcia psychologicznego zarówno osobom cierpiącym na zaburzenia psychiczne, czy zmagającym się z kryzysem psychicznym, jak i w zakresie budowania odporności psychicznej na stres. Ucząc etyki cieszy się możliwością spotkania w rozmowie, koniecznością zadawania pytań i brakiem łatwych odpowiedzi.

Agnieszka Gębura

plastyka


Absolwentka edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Autorka prac, które znalazły swoich nabywców w całej Europie. W dzieciach rozwija twórcze oraz niestandardowe podejście do sztuki i życia. Aktywnie wspiera budowanie własnej wyobraźni. Prywatnie miłośniczka wycieczek pieszych i rowerowych. Nauczyciel kontraktowy.

Natalia Głowacka-Ryt

edukacja wczesnoszkolna


Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. W wolnych chwilach podróżuje po Polsce i odkrywa jej mniej znane zakątki. Wychowawca klasy 0b.

Patrycja Górna

edukacja wczesnoszkolna


Absolwentka Uniwerystetu Pedagogicznego (pedagogika przedszkolna i edukacja wczesnoszkolna) oraz UJ (pedagogika szkolna). Ukończyła studia podyplomowe z zakresu nauczania języka polskiego obcego. Od kilku lat związana również z międzynarodowymi internetowymi szkołami dla polskich dzieci mieszkających poza granicami kraju- Libratus i Polonijka. Chętnie wykorzystuje technologie informacyjne w nauczaniu. Na co dzień miłośniczka sów. Wychowawca klasy 1c.

Karolina Jasek

język polski


Nauczyciel kontraktowy. Ukończyła filologię polską o profilu nauczycielskim i dziennikarskim. Absolwentka studiów podyplomowych z logopedii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Wychowawca i koordynator kolonijny oraz animator zabaw dziecięcych. Pasjonatka małych i dużych podróży motocyklowych.

Grażyna Jędrysek-Raszka

chemia


Nauczyciel dyplomowany, absolwentka Wydziału Chemii UJ. Egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej egzaminu maturalnego z chemii. Długoletni nauczyciel ćwiczeniowy Akademii Pedagogicznej oraz członek komisji rejonowych i wojewódzkich Małopolskiego Konkursu Chemicznego.

Hugo Rivero Garcia

native speaker j. hiszpański


Urodzony Wenezuelczyk, sercem Ślązak. Absolwent Wydziału Operatorskiego Katowickiej Szkoły Filmowej. Od 16 lat zajmuje się nauką języka hiszpańskiego. Obecnie tłumacz i metodyk jednej z największych szkół języka hiszpańskiego w Krakowie. Pasjonuje się muzyką rockową i kulturą krajów hiszpańskojęzycznych.

Paweł Kindlik

wychowanie fizyczne


Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku nauczycielskim. Instruktor narciarstwa, pływania oraz piłki nożnej. Wychowawca i opiekun kolonijny oraz animator turystyki dzieci i młodzieży. Ukończył liczne kursy masażu. Zawodowo
i prywatnie miłośnik wszelkich sportów.

Piotr Kmiecik

chemia


Sylwia Kołodziej

język angielski


Absolwentka Wydziału Filologicznego UJ. Ma wieloletnie doświadczenie w codziennej pracy z językiem angielskim, m.in. w firmach działających na rynku brytyjskim. Podyplomowo ukończyła przygotowanie pedagogiczne i obecnie pracuje jako nauczyciel języka angielskiego. Ma wiele zainteresowań - dlatego nigdy się nie nudzi. W każdej sytuacji szuka pozytywnych stron, na życie patrzy z uśmiechem i... uwielbia koty.

Agnieszka Korczak

język polski


Nauczyciel dyplomowany. Absolwentka filologii polskiej
w Wyższej Szkole Pedagogicznej oraz studiów licencjackich
z historii. Egzaminator gimnazjalny OKE z języka polskiego. Opiekun naukowy laureatów i finalistów konkursów. Prowadzi koło teatralne, współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi. Autorka scenariusza ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej. Nauczyciel języka polskiego dla obcokrajowców. Wychowawca klasy IB liceum.

Daniel Korczykowski

biblioteka


Absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie na kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo z językiem polskim. Koordynator regionalny ds. bajkoterapii w szpitalach krakowskich. Animator działalności kulturalnej, czytelnictwa i książki. Na koncie zawodowym ma m.in. założenie dwóch bibliotek. Pasjonują go szkolenia z twistowania modelin włoskich, które organizuje dla nauczycieli, rodziców i innych grup. Autor „Sentymentalnej fantasmagorii”. Opiekun Wolontariatu Szkolnego. Wychowawca kl. 6b.

Dorota Kowal

edukacja wczesnoszkolna


Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku pedagogicznym w zakresie nauczania początkowego. Nauczyciel dyplomowany z 28-letnim stażem pracy. Ukończyła studia podyplomowe z wychowania fizycznego i logopedii. Bardzo lubi wędrówki po górskich szlakach. Wychowawca klasy 3a.

Katarzyna Wojtoń-Kozik

technika


Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie- kierunek technika. Nauczyciel mianowany z 14- letnim doświadczeniem w pracy pedagogicznej, w szkole podstawowej. Członek komisji w konkursie rejonowym z techniki.

Joanna Kozłowska

historia


Nauczyciel mianowany z 20-letnim stażem pracy. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku historia, a także studiów podyplomowych z Integracji europejskiej oraz Wychowania do Życia w Rodzinie. Opracowała autorski program nauczania historii: "Moja mała ojczyzna"; autorka publikacji z zakresu dydaktyki historii. Wychowawca klasy 7a.

Patryk Kundera

manager szkoły, podstawy przedsiębiorczości


Absolwent Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II
w Krakowie - kierunek teologia oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Inspektor w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Współautor przewodników metodycznych do nauczania religii. W wolnych chwilach podróżuje
i zdobywa górskie szczyty.

Izabela Kwaśniewska

język angielski


Absolwentka filologii angielskiej. Pasjonatka języków obcych. Studiowała także japonistykę, a ponadto uczy się hiszpańskiego. Mieszkała, studiowała i pracowała w Anglii, Czechach i Hiszpanii. Podróżniczka i wielbicielka zwierząt, a zwłaszcza kota Pusheena.

Paulina Molęda-Krupnik

matematyka


Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, magister matematyki (specjalność nauczycielska). Zwyciężczyni ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki. Uczestniczka wielu warsztatów i konferencji podnoszących kwalifikacje. W wolnym czasie jeździ na rowerze, chodzi po górach, czyta książki albo piecze muffinki.

Justyna Łukasik

edukacja wczesnoszkolna


Nauczyciel kontraktowy, absolwentka Krakowskiej Akademii na kierunku pedagogika przedszkolna z edukacją wczesnoszkolną oraz studiów licencjackich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej - kierunek wychowanie przedszkolne z terapią pedagogiczną.
Wychowawca klasy 0.

Jadwiga Marek

matematyka


Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie - kierunek matematyka, nauczyciel ćwiczeniowy "Błękitnej Matematyki", członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Nauczyciel mianowany z 14-letnim doświadczeniem w pracy pedagogicznej w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum. Wychowawca kl. 8a.

Monika-Madej Michalska

edukacja wczesnoszkolna


Nauczyciel mianowany z 16- letnim stażem pracy. Absolwentka takich kierunków jak: pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, pedagogika społeczno- opiekuńcza oraz resocjalizacja. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim kierunek edukacja alternatywna. Z zaangażowaniem i entuzjazmem podchodzi do wychowania i nauczania. Szanuje każdą indywidualność.

Anna Augustowska-Mazajczyk

język polski


Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Opolskiego oraz studiów podyplomowych z logopedii. W wolnych chwilach zagłębia tajniki social mediów, a także kreatywnego pisania.

Simon Melroy

native speaker


Pochodzi ze środkowo-zachodniego regionu USA. Ukończył studia uzyskując certyfikat na Oxford Seminars do nauki języka angielskiego jako języka obcego. W Krakowie uczy od roku 2016. Podczas zajęć kładzie nacisk na konwersację, słownictwo i mowę idiomatyczną. W wolnych chwilach lubi gotować. Śpiewa w zespole rock and roll.

Bibiana Merynda

język francuski


Absolwentka filologii romańskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym. Nauczyciel języka francuskiego oraz języka polskiego jako obcego (Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu każdej grupy wiekowej oraz każdego poziomu zaawansowania.

Arkadiusz Myśliwiec

wychowanie fizyczne, trening mentalny


Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku wychowanie fizyczne. Były trener i koordynator w Legii Warszawa w projekcie Legia Soccer Schools. Trener piłki nożnej, pływania oraz instruktor snowboardu. Organizator półkolonii oraz obozów sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. Szczególnie interesuje się treningiem mentalnym dla dzieci i młodzieży.

Joanna Niedźwiecka

edukacja wczesnoszkolna


Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Opolu (specjalność- filologia angielska) oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu (pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna). W Wielkiej Brytanii spędziła pięć cudownych lat. Fanka dobrej fotografii i rodzinnych spacerów po krakowskim Rynku. Wychowawca kl. 2b.

Ewa Petryszak

język angielski


Nauczyciel mianowany. Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Pedagogicznym. Przygotowanie pedagogiczne zdobyła w Studium Pedagogiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Hubert Popiołek

szachy


Mistrz Krakowa w szachach. Trener medalistów i finalistów mistrzostw Polski juniorów, przez wiele lat prowadzący drugoligową drużynę juniorów "Korony" Kraków. Kapitan i zawodnik drużyny seniorów "Korony" w drugiej lidze. Maluje, gra na pianinie.

Joanna Putek

psycholog


Absolwentka psychologii stosowanej o specjalności klinicznej UJ, a także pedagogiki specjalnej. Już w czasie studiów zaangażowana była w pracę
w wielu placówkach specjalistycznych, zajmujących się terapią dzieci i młodzieży. Doskonaliła swój warsztat
w ośrodkach na terenie Krakowa. Obecnie w trakcie 4-letniego kursu psychoterapii psychodynamicznej.

Renata Rettinger

geografia


Doktor, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz nauczyciel akademicki w Instytucie Geografii Akademii Pedagogicznej. Autorka publikacji z zakresu geografii regionalnej świata
i turystyki, członek komisji Olimpiady Geograficznej
i Nautologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Kamila Simms

język angielski


Absolwentka filologii angielskiej i studiów tłumaczeniowych. Językiem angielskim posługuje się na co dzień w pracy i w dwujęzycznym domu; silnie związana z Londynem, gdzie spędziła 16 lat swojego życia. Tłumacz przysięgły j. angielskiego. Swoich uczniów pielęgnuje, jak drzewa, w których cieniu z przyjemnością kiedyś odpocznie. Uwielbia góry i medytację mindfulness. Mówi o sobie: tłumaczycielka.

Jarosław Sobota

informatyka, fizyka


Nauczyciel mianowany, absolwent Akademii Pedagogicznej
w Krakowie - kierunek: fizyka
z informatyką; autor innowacji pedagogicznej z zakresu informatyki; opiekun laureatów konkursów przedmiotowych. Wieloletni członek komisji konkursów z fizyki i informatyki,
a także opiekun projektów. Wychowawca kl. IA liceum. Opiekun Samorządu Szkolnego.

Mariola Solipiwko

edukacja wczesnoszkolna


Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Kielcach na kierunku Wychowanie Przedszkolne i Nauczanie Początkowe, a także studia podyplomowe w zakresie oligofrenopedagogiki oraz integrację z rewalidacją. Posiada 28-letnie doświadczenie zawodowe. Wychowawca klasy 1a.

Karolina Stasiowska

muzyka


Nauczyciel kontraktowy. Tytuł magistra sztuki uzyskała na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Krakowie. Jako czynny muzyk koncertuje na całym świecie (Europa, Stany Zjednoczone, Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie), współtworzy także Żeński Kwartet Smyczkowy "Con Affetto".

Justyna Staszewska

taniec


Absolwentka podyplomowych studiów pedagogicznych oraz magister ekonomii. Instruktorka tańca w Krakowskim Klubie Tańca Towarzyskiego oraz tancerka grupy występującej na eventach w całej Polsce. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat. Jest laureatką wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych turniejów tańca towarzyskiego.

Monika Tietze

język angielski


Nauczyciel mianowany z 14-letnim doświadczeniem, absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Bydgoszczy
i UMK w Toruniu, magister anglistyki o specjalizacji literatura brytyjska. Współpracuje z British Council, od lat szkolny koordynator międzynarodowych egzaminów Cambridge Young Learners English - Starters i Movers. Tłumacz powieści. Wychowawca kl. 6a.

Violetta Węglarz

język niemiecki


Nauczyciel mianowany, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego: Kolegium Języków Obcych, filologia germańska. Współpracuje
z Goethe-Institut w Krakowie. Egzaminator gimnazjalny OKE
w części obejmującej język niemiecki, a także członek komisji konkursowych. Wychowawca klasy 4b.

Urszula Wierzgacz

język angielski


Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego, magister filologii angielskiej na specjalizacji "Nauczyciel Cyfrowy". Wspólnie z absolwentami Uniwersytetu Pedagogicznego organizuje szkolenia z cyfrowego nauczania. W wolnym czasie fotografuje oraz zajmuje się rękodziełem.

Katarzyna Żaba

edukacja wczesnoszkolna


Nauczyciel kontraktowy, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz studiów podyplomowych z edukacji alternatywnej na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie zawodowe wzbogacała na praktykach zagranicznych. Zwolenniczka Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy (NVC). Wychowawca klasy 2a.

Sekretariat

 

Katarzyna Bednarek

sekretarz


Agnieszka Hibsz

sekretarz