Nowa siedziba szkoły

 

24 października 2018 r. rozpoczęliśmy budowę nowej siedziby szkoły w rejonie ul. Wyki i Pachońskiego. Nowy budynek został zaprojektowany tak, aby zwiększyć komfort i bezpieczeństwo dzieci. Na sześciu kondygnacjach znajdować się będą m.in.: duże i przestronne sale lekcyjne i pracownie, hala widowisko-sportowa, sala lustrzana, kino szkolne, kuchnia wraz ze stołówką oraz grota solna. 
Chcemy na bieżąco informować o postępach prac budowlanych w formie „dziennika budowy” i relacji fotograficznej.
Planowane zakończenie inwestycji: III kwartał 2020 roku
 

 
 

Dziennik budowy

1. zakup działki i prace porządkowe

24 października 2018

Organizacja placu budowy (ogrodzenie, montaż tablic informacyjnych, organizacja zaplecza socjalnego, budowa zbrojarni)
dav

13 listopada 2018

Wykonanie wykopu pod budynek i przekładki sieci kanalizacyjnej.

3 grudnia 2018

Zakończono prace nad wykopem. Przygotowano fundament pod żuraw. Wykonano instalację kanalizacji podposadzkowej.

21 grudnia – koniec lutego 2019

Przerwa w pracach budowlanych. Kontrola geologiczna gruntu.

8 marca 2019

Rozpoczęto wykonanie zbrojenia i betonowania płyty fundamentowej.
img_4830

15 marca 2019

Wykonano zbrojnie i zabetonowano płytę fundamentową.

dav

10 kwietnia 2019

Wykonano deskowanie i zbrojenie ścian. Rozpoczęto wylewanie ścian na poziomie piwnicy.

 

10 maja 2019

Zakończono wylewanie ścian na poziomie piwnicy. Widać już powierzchnie pomieszczeń w najniższej kodygnacji budynku. 


 

8 czerwca 2019

Ukończono strop między piwnicą a parterem. Zbudowano ściany nośne parteru.

 

4 lipca 2019

Ukończono strop między parterem a pierwszym piętrem. Zbudowano ściany nośne pierwszego piętra. Rozpoczęto zbrojenie stropu między pierwszym a drugim piętrem.


 

23 lipca 2019

Ukończono strop między pierwszym a drugim piętrem. Zbudowano ściany nośne drugiego piętra. Rozpoczęto murowanie ścian działowych w piwnicy i na parterze.

 

12 sierpnia 2019

Ukończono strop między drugim i trzecim piętrem. Zbudowano ściany nośne trzeciego piętra. Trwają prace związane z murowaniem ścian działowych na parterze i pierwszym piętrze.


 

30 sierpnia 2019

Ukończono strop między trzecim i czwartym piętrem (dach głównego budynku). Rozpoczęto budowę sali widowisko-sportowej - ostatniej kondygnacji. W budynku trwa murowanie ścian działowych oraz rozprowadzanie instalacji wod-kan i wentylacji. 

 

16 września 2019

Ukończono budowę sali widowisko-sportowej. Trwają prace wykończeniowe na dachu budynku. Trwa murowanie ścian działowych oraz rozprowadzanie instalacji wod-kan i wentylacji. 


 

25 października 2019

Wykonano izolację dachu i tarasów widokowych. W budynku trwa rozprowadzanie instalacji wod-kan, wentylacji oraz elektrycznych. Trwa montaż okien. Rozpoczęto prace związane z elewacją budynku. 

 

30 grudnia 2019

Wykonano elewację budynku od strony północnej i wschodniej. Zamontowano okna i konstrukcje aluminiowe. W budynku trwa rozprowadzanie instalacji wod-kan, wentylacji oraz elektrycznych. Ukończono wylewki i tynki na 1 piętrze. 


20 kwietnia 2020

Wnętrze budynku: ukończono wylewki i tynki na pięciu kondygnacjach. Na parterze i I piętrze zakończono zabudowy, w łazienkach położono flizy, a na podłogach korytarzy i klas – tarket. Rozpoczęto montaż balustrad. Na II piętrze wykonywane są zabudowy. W całym budynku trwa montaż instalacji niskoprądowych oraz biały montaż elektryczny. Ukończono montaż windy. W lutym zainstalowano i podłączono kaloryfery na trzech kondygnacjach.

Teren zewnętrzny: wyłączając główne wejście, ukończono elewację budynku. Została wykonana instalacja kanalizacyjna i deszczowa wokół budynku. Zamontowano balustrady na dachu rekreacyjnym oraz technicznym. 

IMG-20200421-WA0006
IMG-20200421-WA0005
IMG-20200421-WA0007
Facebook