Znamy nagrodzonych w 5.edycji konkursu

Spośród kilkuset nadesłanych prac w 5. edycji konkursu ekologicznego "Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem" jury konkursowe wybrało najciekawsze prace, które uzyskały miejsca od 1 do 3 lub wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną gala rozdania nagród została odwołana. O nowym terminie uroczystości poinformujemy mailowo i telefonicznie.  

Pobierz: Lista nagrodzonych

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele!

W roku szkolnym 2021/2022 serdecznie zapraszamy do udziału w 5. edycji ekologicznego konkursu plastycznego Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem organizowanego przez Prywatną Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie, który w tym roku szkolnym wpisuje się w obchody jubileuszu 30-lecia istnienia Szkoły Noblistów Polskich na mapie edukacyjnej naszego miasta.

Tegoroczna tematyka konkursu to ,,Zielone płuca w naszej przestrzeni”. Zadaniem uczniów jest wykonanie projektu kompozycji przestrzennej, która mogłaby znajdować się w parku, na balkonie,  w centrum miasta, w szkole, na dachu itp. Kompozycję mogą tworzyć rośliny zielone, kwiaty i inne elementy związane z przyrodą. Instalacja ma na celu produkowanie tlenu i pochłanianie substancji toksycznych z atmosfery.

W dotychczasowych edycjach nadesłano już blisko tysiąc prac, które sprawiły, że inicjatywa spotkała się z przychylnością wielu ważnych instytucji, które objęły patronat honorowy nad przedsięwzięciem. Zachęceni zaangażowaniem dużej grupy dzieci i młodzieży gotowych w aktywny sposób włączać się w działania na rzecz ochrony środowiska zapraszamy do udziału w konkursie!

Zobacz:

1. Regulamin konkursu          2. Pismo przewodnie           
3. Plakat pdf     4. Plakat png    5. Plakat - media społecznościowe

 

Relacja z poprzedniej edycji konkursu

IMG_2327

Gala rozdania nagród - 4. edycja

W czwartek, 12 grudnia 2019 w budynku Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie odbyło się podsumowanie już 4. edycji konkursu „Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem” zorganizowanego przez Fundację Nowa Szkoła i Prywatną Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 w Krakowie. Czytaj więcej... Zobacz: Galeria zdjęć
smog2018

Rozdanie nagród w 3. edycji konkursu

22 listopada jury konkursowe rozstrzygnęło konkurs "Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem", który doczekał się w tym roku swojej trzeciej edycji. Spośród kilkuset nadesłanych prac, komisja wybrała kilkadziesiąt najbardziej interesujących.Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się 13 grudnia 2018 r. o godz. 10:00 w budynku Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Krakowie przy ul. Kluczborskiej 3.

Zobacz: Galeria

DSC_0454

Gala 2.edycji konkursu za nami

W środę 29 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole gala konkursu plastycznego pt. „Dbamy o nasze miasto-walczymy ze smogiem”.

Cieszymy się bardzo, że tak wiele osób przysłało do nas swoje prace. Otrzymaliśmy np. prace z dotkniętego smogiem Zakopanego czy leżącego w dolinie Sieprawia. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane w holu szkolnym.

Zobacz: Galeria
20180227_131007

Wystawa prac konkursowych w Urzędzie Miasta Krakowa

W budynku Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych od 27 lutego 2018 roku można oglądać wystawę prac, które zostały nadesłane na konkurs plastyczny „Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem” zorganizowany przez naszą szkołę. Wernisaż obejmuje prace z dwóch dotychczasowych edycji konkursu, które zostały wykonane przez uczniów z województwa małopolskiego. Wśród prezentowanych dzieł znalazły się między innymi ciekawe i niezwykle pomysłowe projekty masek antysmogowych w formie płaskiej jak i przestrzennej. Zachęcamy wszystkich do oglądania wystawy w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych 3 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15.30.