7. edycja konkursu "Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem"

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele!

Serdecznie zapraszamy wszystkich laureatów oraz wyróżnionych wraz z opiekunami na uroczystą galę rozdania nagród, która odbędzie się 29 listopada (środa) o godzinie 11.00 w budynku Prywatnej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie, na ul. Pachońskiego 5M.

Pobierz:

Lista nagrodzonych

W roku szkolnym 2023/2024 serdecznie zapraszamy do udziału w 7. edycji ekologicznego konkursu plastycznego Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem organizowanego przez Prywatną Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie wraz z Fundacją "Nowa Szkoła".

Wiele ważnych instytucji, objęło patronat honorowy nad przedsięwzięciem m.in. Prezydent Miasta Krakowa, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,  Przewodniczący Rady IV Dzielnicy Prądnik Biały oraz Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Wydarzenie to zostało objęte również partnerstwem honorowym przez Jednostkę Klimat -Energia - Gospodarka Wodna.

Szczegółowa tematyka konkursu:  Piękno przyrody w skali makro.

Praca plastyczna powinna ukazywać piękno przyrody ożywionej lub/i nieożywionej. Wybrane elementy należy oddać w dużym przybliżeniu.

Format: maksymalnie A2, możliwy kwadrat

Orientacja: dowolna

Technika: dowolna-płaska.

Szczegóły dot. harmonogramu i spraw logistycznych konkursu znajdują się w regulaminie załączonym poniżej.

Zobacz: Regulamin konkursu

IMG_7302

Gala finałowa 7. edycji konkursu

Siódma edycja konkursu „Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem” za nami! Gala finałowa konkursu odbyła się 29 listopada. Spośród prawie 400 nadesłanych prac w 7. edycji konkursu jury konkursowe wybrało najciekawsze prace, które uzyskały miejsca od 1 do 3 lub wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. Pobierz: Czytaj więcej Pobierz: Lista nagrodzonych

Relacje z poprzednich edycji konkursu

WhatsApp Image 2023-04-26 at 15.56.56 (5)

Nagrodzeni - 6. edycja

Spośród kilkuset nadesłanych prac w 6. edycji konkursu ekologicznego "Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem" jury konkursowe wybrało najciekawsze prace, które uzyskały miejsca od 1 do 3 lub wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. Pobierz: Czytaj więcej Pobierz: Lista nagrodzonych

Nagrodzeni - 5. edycja

Spośród kilkuset nadesłanych prac w 5. edycji konkursu ekologicznego "Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem" jury konkursowe wybrało najciekawsze prace, które uzyskały miejsca od 1 do 3 lub wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną gala rozdania nagród została odwołana. Pobierz: Lista nagrodzonych
IMG_2327

Gala rozdania nagród - 4. edycja

W czwartek, 12 grudnia 2019 w budynku Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie odbyło się podsumowanie już 4. edycji konkursu „Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem” zorganizowanego przez Fundację Nowa Szkoła i Prywatną Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 w Krakowie. Czytaj więcej... Zobacz: Galeria zdjęć
smog2018

Rozdanie nagród w 3. edycji konkursu

22 listopada jury konkursowe rozstrzygnęło konkurs "Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem", który doczekał się w tym roku swojej trzeciej edycji. Spośród kilkuset nadesłanych prac, komisja wybrała kilkadziesiąt najbardziej interesujących.Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się 13 grudnia 2018 r. o godz. 10:00 w budynku Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Krakowie przy ul. Kluczborskiej 3.

Zobacz: Galeria

DSC_0454

Gala 2.edycji konkursu za nami

W środę 29 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole gala konkursu plastycznego pt. „Dbamy o nasze miasto-walczymy ze smogiem”.

Cieszymy się bardzo, że tak wiele osób przysłało do nas swoje prace. Otrzymaliśmy np. prace z dotkniętego smogiem Zakopanego czy leżącego w dolinie Sieprawia. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane w holu szkolnym.

Zobacz: Galeria
20180227_131007

Wystawa prac konkursowych w Urzędzie Miasta Krakowa

W budynku Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych od 27 lutego 2018 roku można oglądać wystawę prac, które zostały nadesłane na konkurs plastyczny „Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem” zorganizowany przez naszą szkołę. Wernisaż obejmuje prace z dwóch dotychczasowych edycji konkursu, które zostały wykonane przez uczniów z województwa małopolskiego. Wśród prezentowanych dzieł znalazły się między innymi ciekawe i niezwykle pomysłowe projekty masek antysmogowych w formie płaskiej jak i przestrzennej. Zachęcamy wszystkich do oglądania wystawy w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych 3 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15.30.