Noble

 

''Noble'' to najwyższe szkolne wyróżnienie przyznawane uczniom, którzy rozwijają swoje zainteresowania, z pasją zdobywają wiedzę i umiejętności oraz osiągają sukcesy niekoniecznie mierzone tylko szkolnymi ocenami.

Uczniowie nagrodzeni "Noblami" otrzymują specjalne dyplomy namalowane przez krakowskiego artystę plastyka. Szczególnego "Nobla" otrzymuje uczeń, który wyróżnia się swoim zachowaniem, postawą i cechami osobowości. Nagrodą dla takiej osoby jest również całoroczne stypendium.

Uroczysta gala wręczania "Nobli" odbywa się na zakończenie roku szkolnego. Poprzedzona jest zawsze przyznaniem nominacji w poszczególnych kategoriach. Decyzję o wyborze noblisty spośród nominowanych podejmuje Rada Pedagogiczna.

Tradycja przyznawania tych wyróżnień sięga początków istnienia naszej szkoły. Najpierw wręczaliśmy "Oskary". Na koniec jubileuszowego roku szkolnego 2006/2007, kiedy obchodziliśmy piętnastolecie założenia szkoły, w nawiązaniu do jej imienia przyznaliśmy "Noble" i tak pozostało do dzisiaj.

Od roku szkolnego 2013/2014 przyznawać będziemy "Nobla" w nowej kategorii pod nazwą "Mały naukowiec", do której będą nominowani wyłącznie uczniowie klas 0 - III szkoły podstawowej. W gimnazjum przyznawana będzie nagroda w dziedzinie nauk przyrodniczych, która obejmować będzie przedmioty takie jak biologia, fizyka, chemia, geografia. Będzie ona niezależna od przyznawanej w klasach IV - VI nagrody w kategorii "Przyrodnik".

 


Uczniowie nagrodzeni „Noblami” w roku szkolnym 2017/2018
Anglista młodszy – Weronika Załuska 3a
Anglista starszy – Oliwia Śliwińska 6a
Mały Naukowiec – Jan Migacz 3a
Germanista – Julia Sałustowicz 3g
Historyk – Mikołaj Cyganek 2gb
Informatyk – Jakub Migacz 7a
Literat – Gabriela Kapral 2gb
Matematyk – Maciej Laszczak 3g
Muzyk – Oliwia Śliwińska 6a
Plastyk – Pola Okoń 3a
Plastyk – Marcelina Kosiorowska 6a
Nauki przyrodnicze – Maja Płazak 4a
Przyrodnik – Jan Wiążewski 5a
Iberysta – Gabriela Kapral 2gb
Sportowiec – Borys Klinowski 3a
Sportowiec – Róża Konarska 2gb
Osobowość – Eryk Widowski 2gb
Uczniowie nagrodzeni „Noblami” w roku szkolnym 2016/2017
Anglista SP - Bogna Wojtanowska 3a
Anglista GIM - Julia Tietze 3g
Mały naukowiec - Damir Bułułukow 3b
Germanista - Zygmunt Olgierd 1gb
Historyk - Jakub Migacz 6a
Informatyk - Grzegorz Grudzień 6a
Literat - Julia Dudek 1gb
Matematyk - Emilia Waszkielewicz 6a
Muzyk - Julia Waszkiewicz 3g
Plastyk SP - Natalia Płazak 3b
Plastyk GIM - Zuzanna Pisula 5a
Nauki przyrodnicze - Maciej Laszczak 2g
Przyrodnik - Jakub Kaczmarczyk 6a
Iberysta - Dominika Stasik 2g
Sportowiec SP - Igor Eichler 2a
Sportowiec GIM - Maciej Laszczak 2g
Osobowość - Wiktor Dębicki 2g
Uczniowie nagrodzeni „Noblami” w roku szkolnym 2015/2016
Anglista SP - Jacek Piątek 3a
Anglista GIM - Mikołaj Klisch 3g
Mały naukowiec - Jakub Krzysiek 2b
Germanista - Róża Konarska 6b
Historyk - Wiktor Wójcik 6b
Informatyk - Maciej Mikołajek 3g
Literat - Emilia Waszkielewicz 5a
Matematyk - Jędrzej Liczbański 3g
Muzyk - Aniela Kilian 6b
Plastyk SP - Maja Ostrowska 3a
Plastyk GIM - Gabriela Czudec 6b
Nauki przyrodnicze - Mateusz Saternus 3g
Przyrodnik - Julia Dudek 6b
Iberysta - Filip Wojtanowski 6a
Sportowiec SP - Izabela Konarska 3a
Sportowiec GIM - Ignacy Cieślik 5a
Osobowość - Joanna Krzykawska-Szczepańska
Uczniowie nagrodzeni „Noblami” w roku szkolnym 2014/2015
Matematyk - Maciej Grodziński kl. V b
Nauki przyrodnicze - Joanna Krzykawska-Szczepańska kl. I g
Przyrodnik - Greta Lenort kl. VI b
Informatyk - Wiktor Dębicki kl. VI a
Literat - Antonina Kilian kl. II g
Mały Naukowiec - Maciej Kuczkowski kl. II
Historyk - Jakub Mnich kl. VIb
Anglista - Hugo Komornicki kl. III g, Oliwia Śliwińska kl. III a
Germanista - Julia Dusińska kl. II g
Iberysta - Maja Płazak kl. VI b
Muzyk - Kajetan Wolas kl. V b
Plastyk - Marlena Machnicka kl. II, Julia Dudek kl. V b
Sportowiec - Maksymilian Siekliński kl. III a, Róża Konarska kl. V b
Osobowość - Jan Krasowski kl. III g
Uczniowie nagrodzeni „Noblami” w roku szkolnym 2013/2014
Matematyk - Filip Bieroń kl. VI b
Nauki przyrodnicze - Michał Goncerz kl. III g
Przyrodnik - Natalia Zarębska kl. VI a
Informatyk - Maciej Laszczak kl. V a
Literat - Joanna Krzykawska - Szczepańska kl. VI b
Mały Naukowiec - Jakub Migacz kl. III a
Historyk - Oliwia Konieczny kl. VIb
Anglista - Daniel Piotrak kl. II g, Jakub Kaczmarczyk kl. III b
Germanista - Witold Serwatka kl. II g
Iberysta - Aleksandra Sielska kl. I g
Muzyk - Oliwia Śliwińska kl. II a
Plastyk - Maja Trembecka kl. II a, Agata Liczbańska kl. IV b
Sportowiec - Emilia Komarewicz kl. II a, Filip Bojara kl. V a
Osobowość - Mira Miączyńska van Veen kl. II a
Uczniowie nagrodzeni „Noblami” w roku szkolnym 2012/2013
Matematyk - Jędrzej Liczbański kl. VI b
Fizyk - Jakub Żbik kl. III g
Przyrodnik - Andrzej Łaszczyk kl. VI b
Informatyk - Maciej Mikołajek kl. VI b, Wojciech Stańczewski kl. III g
Literat - Iga Nęcka kl. V a
Historyk - Oliwia Konieczny kl. Vb
Anglista - Magdalena Zeliaś kl. II b, Lena Jankovič kl. V a
Germanista - Oliwia Konieczny kl. V b
Iberysta - Zuzanna Król kl. I g
Muzyk - Justyna Matyja kl. IV b
Plastyk - Dominika Kabłak-Ziembicka kl. I b, Julia Powalacz kl. V a
Sportowiec - Róża Konarska kl. III b, Michał Przybyło kl. IV b
Osobowość - Julia Myszkowska kl. V a
Uczniowie nagrodzeni „Noblami” w roku szkolnym 2011/2012
Matematyk - Tadeusz Dziarmaga kl. Vb
Fizyk - Sebastian Goncerz kl. IIg
Przyrodnik - Michał Goncerz kl. Ig
Informatyk - Hugo Komornicki kl. VIb
Literat - Monika Dorożyńska kl. IIIg
Historyk - Krzysztof Kargól kl. Va
Anglista - Aleksandra Stępień kl. IIIb, Zuzanna Kubica kl. IIIg
Germanista - Natalia Zarębska kl. IVa
Iberysta - Magdalena Szado kl. IIg
Muzyk - Aniela Mamak kl. IIIb
Plastyk - Maciej Laszczak kl. IIIa
Sportowiec - Wadim Czaja kl. VIa, Wojciech Gurgul kl. IIIg
Osobowość - Jakub Żbik kl. IIg
Uczniowie nagrodzeni „Noblami” w roku szkolnym 2010/2011
Matematyk - Hugo Komornicki kl. Vb
Fizyk - Tezeusz Woronko kl. IIIg
Chemik - Katarzyna Sobieraj kl. IIIg
Przyrodnik - Magda Łodzińska kl. Vb
Informatyk - Wojciech Stańczewski kl. Ig
Literat - Alicja Dudek kl. IIIg
Historyk - Julia Ząber kl. VIb
Anglista - Natalia Zarębska kl. IIIa, Łukasz Piotrak kl. IIIg
Germanista - Piotr Sałustowicz kl. Va
Iberysta - Karolina Stec kl. IVb
Muzyk - Helena Majak kl. IVa
Plastyk - Greta Stefanini kl. IIb
Sportowiec - Natalia Czaja kl. IIb, Filip Odrowąż - Pieniążek kl. IIIg
Jestem kulturalny - Corinne Stefanini kl. IVa
Osobowość - Gaja Pięta kl. IVb
Uczniowie nagrodzeni „Noblami” w roku szkolnym 2009/2010
Matematyk - Mateusz Łaszczyk kl. Va
Fizyk - Tymoteusz Woronko kl. IIIg
Chemik - Katarzyna Sobieraj kl. IIg
Przyrodnik - Maciej Trzciński kl. Vb
Informatyk - Maciej Trzciński kl. Vb
Literat - Sebastian Goncerz kl. VI
Historyk - Weronika Fudała kl. IIg
Anglista - Corinne Stefanini kl. IIIa, Magda Łodzińska kl. IIg
Germanista - Monika Dorożyńska kl. Ig
Iberysta - Wojciech Stańczewski kl. VI
Muzyk - Julia Dusińska kl. IIIb
Plastyk - Antonina Kilian kl. IIIa, Aleksandra Sagan kl. Va
Sportowiec - Wadim Czaja kl. IVa, Filip Odrowąż - Pieniążek kl. IIg
Osobowość - Iga Nęcka kl. IIa
Uczniowie nagrodzeni „Noblami” w roku szkolnym 2008/2009
Osobowość – Katarzyna Sobieraj kl. Ig
Matematyk – Radosław Knura kl. IIIg
Fizyk – Maciej Stańczewski kl. IIIg
Chemik – Tymoteusz Woronko kl. IIg
Przyrodnik – Magdalena Rożek kl. IIIg
Informatyk – Maciej Grzesiuk kl. VI
Literat – Aleksandra Majak kl. IIg
Historyk – Katarzyna Gajda kl. IIIg
Anglista – Hugo Komornicki kl. IIIb
Anglista – Sebastian Goncerz kl. V
Germanista – Julia Ząber kl. IVb
Iberysta – Paulina Rettinger kl. VI
Muzyk – Natalia Zarębska kl. Ia
Plastyk – Krzysztof Kargól kl. IIa
Plastyk – Ewa Łapczyńska kl. V
Sportowiec – Ignacy Konarski kl. IIb
Sportowiec – Tomasz Czwartkiewicz kl. IIIg
Facebook