Pracownicy

Właściciel szkoły

 

Krystyna Majak

Prezes


Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, magister pedagogiki; założycielka Prywatnej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 i Prywatnego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi
nr 2; Prezes "Edukacja" Sp. z o.o., 26-letnie doświadczenie na stanowisku dyrektora.
W 2017 roku wyróżniona tytułem „Honoris Gratia" przyznanym przez prezydenta Krakowa jaka osoba zasłużona dla miasta. Jej pasją są podróże, muzyka i gotowanie.

Dyrektorzy

 

Barbara Prokop

dyrektor


Absolwentka teorii muzyki Akademii Muzycznej w Krakowie oraz magister filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim,
a także studiów podyplomowych
z coachingu. Nauczyciel mianowany
z 10-letnim doświadczeniem w pracy.

Sławomir Barszcz

dyrektor


Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale filozoficzno-historycznym. Ukończył Studium Nauczycielskie ze specjalnością nauczanie początkowe oraz podyplomowe studia z Administracji Publicznej. Nauczyciel mianowany
z 27-letnim doświadczeniem jako nauczyciel i 23-letnim jako dyrektor szkoły.

Nauczyciele

Barbara Barszcz

biologia, chemia


Absolwentka Wydziału Biologii
i Nauk o Ziemi UJ oraz filologii angielskiej UMCS w Lublinie,
a także studiów podyplomowych
z przygotowania do życia w rodzinie oraz przyrody. Posiada uprawnienia do nauki biologii na poziomie matury międzynarodowej (IB) i chemii. Nauczyciel dyplomowany. Autorka książek dla dzieci.

Mirosław Batko

wychowanie fizyczne


Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku nauczycielskim. Instruktor koszykówki, organizator i kierownik wycieczek szkolnych i górskich,
a także zagranicznych obozów letnich. Nauczyciel dyplomowany.

Małgorzata Bzowska

plastyka


Absolwentka kierunku Plastyka na Uniwersytecie Pedagogicznym oraz studiów podyplomowych Zarządzanie oświatą. Nauczycielka plastyki w krakowskich szkołach. Autorka wielu znanych logo, współautorka kampanii reklamowej dużej firmy. Nauczyciel dyplomowany.

Magdalena Czajkowska

przyroda


Doktor nauk biologicznych, nauczyciel mianowany. Absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie na kierunku biologia o specjalności Biologia z nauczaniem przyrody
i wychowaniem zdrowotnym. Wychowawca klasy 3ga.

Grażyna Jędrysek-Raszka

chemia


Nauczyciel dyplomowany, absolwentka Wydziału Chemii UJ. Egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej egzaminu maturalnego z chemii. Długoletni nauczyciel ćwiczeniowy Akademii Pedagogicznej oraz członek komisji rejonowych i wojewódzkich Małopolskiego Konkursu Chemicznego.

Ewelina Kaźmierska

świetlica


Nauczyciel kontraktowy, absolwentka Pedagogiki społeczno-opiekuńczej oraz studiów podyplomowych na kierunku Logopedia w Akademii Ignatianum w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracy w szkole oraz w organizacjach pozarządowych związanych z edukacją.

Paweł Kindlik

wychowanie fizyczne


Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku nauczycielskim. Instruktor narciarstwa, pływania oraz piłki nożnej. Wychowawca i opiekun kolonijny oraz animator turystyki dzieci i młodzieży. Ukończył liczne kursy masażu. Zawodowo
i prywatnie miłośnik wszelkich sportów.

Agnieszka Korczak

język polski


Nauczyciel dyplomowany. Absolwentka filologii polskiej
w Wyższej Szkole Pedagogicznej oraz studiów licencjackich
z historii. Egzaminator gimnazjalny OKE z języka polskiego. Opiekun naukowy laureatów i finalistów konkursów. Prowadzi koło teatralne, współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi. Autorka scenariusza ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej. Wychowawca klasy 3gb.

Dorota Kowal

edukacja wczesnoszkolna


Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku pedagogicznym w zakresie nauczania początkowego. Nauczyciel dyplomowany z 28-letnim stażem pracy. Ukończyła studia podyplomowe z wychowania fizycznego i logopedii. Bardzo lubi wędrówki po górskich szlakach. Wychowawca klasy 2a.

Joanna Kozłowska

historia


Nauczyciel mianowany z 20-letnim stażem pracy. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku historia, a także studiów podyplomowych z Integracji europejskiej oraz Wychowania do Życia w Rodzinie. Opracowała autorski program nauczania historii: "Moja mała ojczyzna"; autorka publikacji z zakresu dydaktyki historii. Wychowawca klasy 6a.

Patryk Kundera

manager szkoły, religia


Absolwent Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II
w Krakowie - kierunek teologia. Współautor przewodników metodycznych do nauczania religii. Opiekun Wolontariatu Szkolnego. W wolnych chwilach podróżuje
i zdobywa górskie szczyty.

Justyna Łukasik

edukacja wczesnoszkolna


Nauczyciel kontraktowy, absolwentka Krakowskiej Akademii na kierunku pedagogika przedszkolna z edukacją wczesnoszkolną oraz studiów licencjackich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej - kierunek wychowanie przedszkolne z terapią pedagogiczną.
Wychowawca klasy 0.

Jadwiga Marek

matematyka


Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie - kierunek matematyka, nauczyciel ćwiczeniowy "Błękitnej Matematyki", członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Nauczyciel mianowany z 14-letnim doświadczeniem w pracy pedagogicznej w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum. Wychowawca kl. 7a.

Bibiana Merynda

język francuski


Absolwentka filologii romańskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym. Nauczyciel języka francuskiego oraz języka polskiego jako obcego (Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu każdej grupy wiekowej oraz każdego poziomu zaawansowania.

Beata Pawlik

język angielski


Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, nauczyciel mianowany z ponad dziesięcioma latami doświadczenia w nauczaniu języka angielskiego i literatury angielskiej. Prywatnie miłośniczka muzyki klasycznej oraz XIX-wiecznej prozy brytyjskiej.

Hubert Popiołek

szachy


Mistrz Krakowa w szachach. Trener medalistów i finalistów mistrzostw Polski juniorów, przez wiele lat prowadzący drugoligową drużynę juniorów "Korony" Kraków. Kapitan i zawodnik drużyny seniorów "Korony" w drugiej lidze. Maluje, gra na pianinie.

Joanna Putek

pedagog


Absolwentka psychologii stosowanej o specjalności klinicznej UJ, a także pedagogiki specjalnej. Już w czasie studiów zaangażowana była w pracę
w wielu placówkach specjalistycznych, zajmujących się terapią dzieci i młodzieży. Doskonaliła swój warsztat
w ośrodkach na terenie Krakowa. Prywatnie uwielbia podróżować, bierze udział w postcrossingu.

Renata Rettinger

geografia


Doktor, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz nauczyciel akademicki w Instytucie Geografii Akademii Pedagogicznej. Autorka publikacji z zakresu geografii regionalnej świata
i turystyki, członek komisji Olimpiady Geograficznej
i Nautologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Karolina Stasiowska

muzyka


Nauczyciel kontraktowy. Tytuł magistra sztuki uzyskała na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Krakowie. Jako czynny muzyk koncertuje na całym świecie (Europa, Stany Zjednoczone, Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie), współtworzy także Żeński Kwartet Smyczkowy "Con Affetto".

Jarosław Sobota

informatyka, fizyka


Nauczyciel mianowany, absolwent Akademii Pedagogicznej
w Krakowie - kierunek: fizyka
z informatyką; autor innowacji pedagogicznej z zakresu informatyki; opiekun laureatów konkursów przedmiotowych. Wieloletni członek komisji konkursów z fizyki i informatyki,
a także opiekun projektów. Opiekun Samorządu Szkolnego.

Mariola Solipiwko

edukacja wczesnoszkolna


Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Kielcach na kierunku Wychowanie Przedszkolne i Nauczanie Początkowe, a także studia podyplomowe w zakresie oligofrenopedagogiki oraz integrację z rewalidacją. Posiada 28-letnie doświadczenie zawodowe. Wychowawca klasy 3a.

Monika Tietze

język angielski


Nauczyciel mianowany z 14-letnim doświadczeniem, absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Bydgoszczy
i UMK w Toruniu, magister anglistyki o specjalizacji literatura brytyjska. Współpracuje z British Council, od lat szkolny koordynator międzynarodowych egzaminów Cambridge Young Learners English - Starters i Movers. Tłumacz powieści.

Steven Wallett

native speaker


Absolwent Akedemii Pedagogicznej w Krakowie na kierunku Pedagogika ogólna.
Z pochodzenia Amerykanin, mieszka w Krakowie od 28 lat. Pracował w licznych fundacjach
i stowarzyszeniach młodzieżowych oraz instytucjach oświatowych
w Polsce i za granicą.

Urszula Wierzgacz

język angielski


Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego, magister filologii angielskiej na specjalizacji "Nauczyciel Cyfrowy". Wspólnie z absolwentami Uniwersytetu Pedagogicznego organizuje szkolenia z cyfrowego nauczania. W wolnym czasie fotografuje oraz zajmuje się rękodziełem.

Violetta Węglarz

język niemiecki


Nauczyciel mianowany, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego: Kolegium Języków Obcych, filologia germańska. Współpracuje
z Goethe-Institut w Krakowie. Egzaminator gimnazjalny OKE
w części obejmującej język niemiecki, a także członek komisji konkursowych. Wychowawca klasy 8a.

Patryk Wyskocki

taniec


Absolwent Wzornictwa przemysłowego, magister architektury wnętrz. Dyplomowany instruktor tańca. Swoją przygodę
z tańcem rozpoczął 12 lat temu
w Młodzieżowym Domu Kultury
w Bydgoszczy. Zdobywca wielu pierwszych miejsc w zawodach tanecznych indywidualnie oraz ze swoją grupą „So Wild Squad”. Ukończył roczny kurs instruktorski ze stylów ulicznych.

Katarzyna Żaba

edukacja wczesnoszkolna


Nauczyciel kontraktowy, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz studiów podyplomowych z edukacji alternatywnej na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie zawodowe wzbogacała na praktykach zagranicznych. Zwolenniczka Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy (NVC). Wychowawca klasy 1a.

Sekretariat

 

Katarzyna Bednarek

sekretarz


Agnieszka Hibsz

sekretarz


Facebook