Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek

Z okazji XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek klasa 1b ze szkoły podstawowej w imieniu społeczności szkolnej przygotowała podziękowania i życzenia dla naszego bibliotekarza p. Daniela Korczykowskiego.

– Dziękujemy za promienny uśmiech, konkursy i akcje, spotkania z autorami, pomoc, której Pan nigdy nie odmawia, a przede wszystkim za to, że tak chętnie odwiedzamy naszą szkolną bibliotekę, bo wiemy, że jesteśmy w niej zawsze mile widziani. W podziękowaniu przesyłamy prace naszego autorstwa- portrety Pana, ilustracje przedstawiające biblioteki i książki, laurki, wiersze i życzenia.

Biblioteka szkolna wraz z nauczycielami zaprasza natomiast całą społeczność szkolną do oglądania Foto Galerii Online „Prywatne Biblioteczki Nauczycieli”. Forma wizualna propagująca czytelnictwo ma na celu zachęcić wszystkich do sięgania po literaturę, kolekcjonowania książek, gromadzenia własnego księgozbioru czy wreszcie założenia swojej własnej biblioteczki.

Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek brzmi „Zasmakuj w bibliotece”. Życzymy całej społeczności szkolnej wykwintnych smaków czytelniczych oraz wytwornych prywatnych bibliotek, w których miejsce zajmą same wyśmienite kąski literackie. Czytajcie i poszerzajcie swoje smakowite horyzonty czytelnicze.

Facebook