Jesienne warsztaty “Mali i Wielcy Architekci”

W dniach od 8 do 11 października uczniowie szkoły podstawowej i liceum wzięli udział w warsztatach naukowych, które odbywały się w Chrustach w województwie świętokrzyskim. W tym roku inspiracją tematu warsztatów “Mali i Wielcy Architekci” był nowopowstający budynek szkoły.

Zadaniem nauczycieli prowadzących zajęcia było zwrócenie uwagi na otaczający świat w aspekcie zmian dokonywanych przez człowieka z uwzględnieniem osiągnięć architektury. Różnorodność realizowanych tematów z zakresu matematyki, geografii, ekologii, fizyki, języka polskiego, a głównie z plastyki, dały uczniom możliwość poznania procesu projektowania budynków, pomieszczeń czy ogrodów, z uwzględnieniem aspektów budowy naszej przyszłej siedziby szkoły. Zostały ogłoszone także tematy konkursów związanych z wystrojem i urządzeniem nowego budynku szkoły.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić skansen w Tokarni oraz uczestniczyć w zajęciach w Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Chęcinach. Jednym z elementów warsztatów była również wycieczka piesza do położonego nieopodal ośrodka Zagnańska, gdzie jak szacują niektórzy, od około 700 lat rośnie „Dąb Bartek” – pomnik przyrody. Dla tych, którzy nie mieli okazji zwiedzić najwspanialszych zabytków Ziemi Świętokrzyskiej w rzeczywistości przygotowaliśmy “zwiedzanie w pigułce” – spacer w Parku Miniatur Świętokrzysko.

Zobacz: Galeria zdjęć

Facebook