„Nobliści pytają” – spotkanie z Waldemarem Cichoniem

18 lutego w ramach cyklu „Nobliści pytają” odbyło się spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem. Pisarz zabawiał publiczność ciekawymi anegdotami o swoim kocie Cukierku, który jest bohaterem serii jego książek. W trakcie spotkania autor odczytał  fragment zabawnego opowiadania o swoim pupilu. Promował także wszystkie swoje pozycje literackie – książki o kocie Cukierku, te pisaną gwarą śląską oraz najnowsze.

Po głośnym czytaniu nastąpiła seria pytań do pana Waldemara dotyczących m.in. zawodu pisarza, powstawania książek oraz fenomenie Cukierka. Na koniec uczniowie mogli nabyć książki twórcy z autografem.

Uczniowie przygotowali dla autora prezenty – pomysły na kolejne książki o Cukierku. Być może staną się dla niego inspiracją. Dziękujemy panu Waldemarowi, wspaniałemu mówcy za odwiedziny oraz za pakiet książek, który podarował bibliotece szkolnej. Od przyszłego tygodnia będzie można je wypożyczać do domu.

Wszystkich fanów Cukierka zapraszamy na jego profil na facebooku oraz na autorską stronę pana Waldemara: http://waldemarcichon.pl/

Zobacz: Galeria zdjęć

Facebook