Biblioteka


Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. /W. Szymborska/

Znalezione obrazy dla zapytania Wierszyki domowe. Sześć i pół tuzinka wierszyków Rusinka

Nowości w bibliotece

Wierszyki domowe. Sześć i pół tuzinka wierszyków Rusinka

Domowa wierszykownia według Rusinka.

Próg ciągle podkłada ci nogę? Wyprowadzasz klucz na smyczy? Lubisz śpiewać do prysznica? Oglądasz kręcące się w pralce pranie?

Nasze domowe przedmioty prowadzą w ukryciu podwójne życie. Sprawdź, co robią, kiedy na nie nie patrzysz.

Błyskotliwie ilustrowana przez Joannę Rusinek książka to świetny pomysł na prezent, w którym każdy znajdzie coś dla siebie - dzieci zabawne wierszyki, a dorośli - dopiski z przymrużeniem oka.IMG_9608

Pasowanie na czytelnika 2019

Książki to nasi najlepsi przyjaciele
Nie zdradzą, nie wyśmieją, a nauczą wiele.
Książki to przygody, podróże i obrazy.
Ten, kto czyta książki, ten żyje dwa razy.
Posłuchaj koleżanko, kolego posłuchaj
Czytanie jest dla głowy jak deser dla brzucha.

Słowa tej piosenki zabrzmiały tuż przed uroczystym pasowaniem pierwszoklasistów na czytelników, które odbyło się 22 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Najpierw jednak została przeprowadzona lekcja biblioteczna. W czasie wizyty w Oddziale dla Dzieci prowadząca zaznajomiła dzieci z podstawowymi zadaniami biblioteki, opowiedziała o wielu typach wypożyczalni i czytelni, jakie znajdują się w Bibliotece Wojewódzkiej. Uczniowie mogli zobaczyć także różne książki – od najstarszych po współczesne, między innymi zwój papirusowy, XVI-wieczną, pisaną alfabetem Braille’a czy audiobook. Następnie pierwszoklasiści z przejęciem zaprezentowali przygotowane wiersze, złożyli uroczyste ślubowanie po czym nastąpił moment pasowania na czytelnika.

W drugiej części wizyty w bibliotece każdy uczeń mógł obejrzeć zasoby wypożyczalni oraz zgłębić treść znajdujących się tam książek. Była też okazja do skorzystania z kącików do zabawy.

Mamy nadzieję, że wizyta w Bibliotece Wojewódzkiej na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych czytelników. Wszystkim pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy wielu radości oraz cudownych chwil spędzonych z książką.

Zobacz: Galeria zdjęć

Facebook