Z kim współpracuje Szkolny Wolontariat?

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W tej ogólnopolskiej imprezie charytatywnej szkoła uczestniczy od 2007 roku. Organizujemy jeden z krakowskich sztabów, a także w ramach finału akcji na terenie szkoły odbywa się szereg akcji służących zbiórce pieniędzy na sprzęt do ratowania życia ludzkiego. W dniu ogólnopolskiego finału na ulice Krakowa wychodzą także nasi wolontariusze.

Towarzystwo "Nasz Dom"

W ramach akcji "Góra Grosza" pomagamy podopiecznym Towarzystwa „Nasz Dom”. Zebrane fundusze przeznaczane są na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.


 

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Nasi uczniowie co roku organizują akcję "Gwiazdka dla zwierzaka". Na przełomie listopada i grudnia zbieramy karmę, koce, miski itp., które następnie przekazujemy podopiecznym schroniska.

Wolontariat św. Eliasza

Stowarzyszenie "Wolontariat Św. Eliasza" opiekuje się chorymi dziećmi w Specjalistycznym Szpitalu im. J. Dietla w Krakowie oraz zapewnia czas wolny w Ośrodku Wychowawczym Sióstr Służebniczek w Krakowie. Nasi uczniowie organizują akcję "Zeszyt", czyli zbiórkę materiałów papierniczych i plastycznych, które są wykorzystywane podczas pracy z podopiecznymi Wolontariatu św. Eliasza. Co roku przeprowadzamy także akcję "Cukierek", czyli zbiórkę słodyczy i łakoci, które często są dla dzieci prawdziwym rarytasem.


 

UNICEF

UNICEF to organizacja humanitarna działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej.Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa. Nasza szkoła włącza się w doroczne akcje przygotowywane przez organizację.

Zespół charytatywny przy parafii św. Jadwigi

W okresie przedświątecznym zespół charytatywny przy parafii św. Jadwigi Królowej na Krowodrzy i nasi uczniowie prowadzą zbiórkę artykułów żywnościowych w supermarkecie "Tesco", które zostaną przekazane osobom biednym i najbardziej potrzebującym.

Facebook